Vybíráme zajímavá tuning videa, podívejte se nebo se přidejte ke skupině facebook fandů tuning videí:
video č.1 ze serveru www.tuningvideo.cz [IMG] video č.2 ze serveru www.tuningvideo.cz [IMG] video č.3 ze serveru www.tuningvideo.cz [IMG] video č.4 ze serveru www.tuningvideo.cz [IMG] video ze serveru www.tuningvideo.cz [IMG] tuningové díly [IMG]

Jak připravit fotografie do galerie

Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, pomocí kterého by člověk se základními znalostmi práce na počítači měl být schopen vytvořit a nahrát ZIP archiv fotografií na náš web, do naší galerie. Budeme se snažit napsat návod co nejpodrobněji a věříme, že to bude srozumitelné.

1. Stáhněte fotografie z paměťové a karty a zmenšete je

Fotografie, které vyfotíte fotoaparátem jsou ve většině případů příliš velké a zbytečně dlouho by se do galerie nahrávali. Z tohoto důvodu je dobré je před odesláním zmenšit nějakým volně dostupným freeware nástrojem. Nejvýhodnější je stáhnout a nainstalovat Free Image Converter pro Windows. Jedná se o jednoduchý nástroj pro zmenšování fotografií. Postupujte podle návodu:

- klikněte zde pro stažení programu
- po stažení program nainstalujte (pro Windows XP a vyšší) a spusťte
- klikněte na tlačítko Add Folder a vyberte adresář, kam jste uložili fotografie
- pakliže chcete fotografie vybrat jednotlivě, klikněte na tlačítko Add Images a vyberte je
- nastavte upravenou velikost na 800×600 px nebo 1024×768
- roletku Quality nechte na hodnotě 70, 75 nebo 80
- klikněte na Convert, vyberte adresář kam se mají změněné fotografie uložit a klikněte na OK

Free Image Converter [img]

Program zmenší fotografie a uloží je do zvoleného adresáře. Originální fotky zachová v původním adresáři, takže nemusíte mít strach, že přijdete o fotografie v původním rozlišení. Veškerá nastavení ponechte podle obrázku dialogového okna.

2. Vytvořte ZIP archiv

Abyste mohli vytvořit ZIP archiv, potřebujete opět jednoduchý nástroj pro jeho tvorbu. Nejlépe se hodí freeware nástroje zdarma 7-ZIP a ALZip – necháme na vás, pro který se rozhodnete, avšak uživatelsky lepší je ALZip. Oba programy jsou v češtině. Opět postupujte podle návodu:

- klikněte zde pro stažení programu
- po stažení program nainstalujte (pro Windows XP a vyšší)
- otevřete Průzkumník ve Windows (Start/ Programy/ Příslušenství)
- najděte adresář se zmenšenými fotografiemi
- myší vyberte všechny fotografie, které chcete uložit do archivu
- na vybrané fotografie klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost přidat do ???.zip

ALZip [img]

Program zabalí fotografie do archivu ZIP a uloží jej do stejného adresáře, kde jsou jím archivované fotografie. Nesmíte zapomenout, že vytvořený archiv nesmí být větší než 25 MB – větší archiv nepůjde na server nahrát. Archivujte vždy takový počet souborů, který nepřesáhne hranici 25 MB.

3. Nahrajte ZIP soubor na web

Pomocí jednoduchého formuláře zde na webu nahrajte fotografie na web. Vyplňte všechny požadované údaje – jméno, příjmení, e-mail, název a datum tuning srazu a vyberte ZIP archiv, který jste dle návodu vytvořili. Kliknutím na tlačítko PROCHÁZET se vám otevře dialogové okno, pomocí kterého najdete vytvořený ZIP archiv. Po úspěšném nalezení souboru klikněte na tlačítko NAHRÁT.

Uploader [img]

Nezapomeňte, že nahrát soubor o velikosti několik MB trvá poměrně dlouho, na pomalém připojení i několik desítek minut – během nahrávání souboru nepracujte, nestahujte videa, neprocházejte jiné stránky a nezavírejte prohlížeč. Výrazně tím zpomalíte nebo zcela zastavíte upload souboru.

social plugin [IMG]